Vu császárnő, a kínai történelem egyetlen női uralkodójának története.
Eljött az ideje, hogy a kezébe vegye a sorsát. A császár halálával minden megváltozik a palotában. Mej, a korábbi ágyas felszabadul, a szereleme, Fácán pedig megörökli a trónt, ami új korszak kezdetét jelenti Kínában. Ám amikor Mej azt gondolja, hogy közelebb került az álmához, Fácán felesége, a befolyásos, de kiszámíthatatlan Vang úrnő ellene fordul, és felfoghatatlan tettek szánja el magát, hogy megállítsa őt. A két nő harca a hatalomért nemcsak Mej, de egész Kína sorsát meghatározza.
Weina Dai Randel nagy sikerű folytatásos regényében Mej tovább halad a trón felé vezető úton, miközben az immár otthonává vált palotában ellenségek veszik körül. Ám csak úgy tudja beteljesíteni a sorsát, és válhat Kína legbefolyásosabb asszonyává, ha legyőzi a rosszakaróit.
Ajánló
A Hold a palotában című regény folytatása, egy évvel később, 2017 novemberében jelent meg az IPC Mirror Kiadónál Fügedi Tímea fordításában. A második kötet az elsőhöz hasonlóan ízléses grafikával, keménykötéssel és védőborítóval került kiadásra. A 412 oldalas történet 12 évszakos részre van osztva, ami 37 fejezetet tartalmaz. Az évszakokat elválasztó fejezetek elején meghatározásra kerül az év és az uralkodó, illetve illusztrációként egy madár szerepel. A könyv végén helyet kapott még egy utószó, a szerző megjegyzései, kérdések az olvasócsoportokhoz, beszélgetés a szerzővel és az írónő köszönetnyilvánítása.
Az első rész után egyből olvasva a másodikat a cselekmény sebessége visszavesz a tempóból, de valójában ezt csak azért teszi, hogy legyen időnk alkalmazkodni a megváltozott helyzethez. A regény elején meghal a császár, Fácánból pedig császár lesz, de nem úgy, ahogy azt mindenki gondolta volna, ugyanis a nagyherceg kezébe kerül a valódi hatalom, mint régens. A konzervatív nagyherceg a hagyományokhoz híven a néha király minden ágyasát kolostorba küldi. A szegényes és ingerszegény kolostori életet viszont nem nagyon élték túl az eddigi luxuskörülmények között élő hölgyek. Mej látszólag próbál megbékélni sorsával, de valójában egyetlen cél vezérli, hogy visszatérjen a palotába.
A főszereplő alapvető jelleme nem változik, viszont, amint anyává válik a gyermekei jövőjének a biztosítása lesz a célja. Így néha olyat tesz, amit később maga is megbán. A császár meddőnek hit feleségével a kezdetektől fogva nincs jóban, s a kettejük közti ellentétek gyakran emberéleteket követelnek. A kötetben az anyává válás és az anyaság kerül jobban kifejtésre.
A második rész a mai dél-koreai és kínai történelmi sorozatok helyett inkább a történelmi jellegűeket követi, ugyanis egyes esetekben olyan fikciókkal, vagy nem bizonyított eseményekkel egészíti ki, amelyek már hatással vannak a történések megítélésére is. Mivel a történelmet a győztesek írják, így lehetséges, hogy a regényben szereplő értelmezés a helyes.
Az írónő honlapján további érdekességeket olvashatunk a regényről, illetve TV-s szerepléseit tekinthetjük meg a Youtubeon.
Pozitív:
Aprólékosan kidogozott történelmi regény a legszabadabb erkölcsű kínai dinasztia időszakából, amiben megismerhetjük Vu császárnő anyává válását.
Negatív:
A regény nem Vu császárnőről (uralkodott 684-705) szól, hanem az azt megelőző felnőttkoráról (649-655). Szinte teljesen hiányoznak a leírások.
Ajánlás:
Akik szeretnének egy izgalmas történelmi jellegű regényt olvasni a Tang dinasztia időszakából a császárhoz közeli palotai életről.
Szerintem: 4.0/5.0
Címkék:
Kína, regény, Tang dinasztia, Vu császárnő
Írta: kacs