Egy könyv, amely már eddig egymillió példányban jelent meg!
Wall Street Journal: "Előbb ránk sózzák az áruikat, most meg fejünkhöz vágják ezt a könyvet. Félre az útból, Iacocca és Donald Trump! Itt jön Kim Woo-Choong! Kim úr a világ 46. legnagyobb ipari konglomerátumának, a DAEWOO csoportnak az alapítója és elnöke textilcsoporttal kezdte, azután autóval folytatta majd belevágott a számítógépüzletbe és ma már A-Z-ig mindent gyárt. Ezúttal jó tanácsokat exportál."
Chichago Tribune: "Egy munkakutya, aki gyakran autójában borotválkozik és étkezik, hogy ezzel is időt takarítson meg."
Time: "Kim könyvéből tíz hét alatt félmillió példány fogyott! Karácsonyra átlépi az egymilliós küszöböt! Egy kérdés marad megválaszolatlan könyvével kapcsolatban: Ha valaki annyit dolgozik, amennyit ő megkövetel, akkor hogy marad ideje arra, hogy elolvassa ezt a könyvet?"
Ajánló
A 148 oldalas könyvet a Daewoo Corp. Magyarországi képviselete adta ki. A fordítást készítette, a 11 oldalas előszót és a 11 oldalas utószót Kalmár György írta, amiben interjút is olvashatunk a szerzővel. A könyv a szerző 3 oldalas nemzetközi kiadáshoz készített bevezetőjével kezdődik. A kötet 3 nagy fejeztre lett osztva: Kilenctől ötig és öttől kilencig, Lecke a pókok világából és Nagy a világ. A könyv 9 fekete-fehér fényképet tartalmaz Kim Woo-Choongról, a Daewoo elnökéről és a Daewoo gyárairóról, épületeiről.
Kim Woo-Choong (1936-2019) a könyvet 1987-ben írta, amikor a Daewoo okpói gyárában munkáslázadás tört ki. A könyvében megosztja eddigi élettapasztalatait a munka, az üzleti élet és a vezetés témaköriből, miközben saját életéről is sok mindent megtudunk. A 3 nagy fejezetet további kisebb részekre osztotta, amelyek mind külön címmel rendelkeznek. A történezvezetés egy-egy témához kapcsolódnak, s nem időrendben követik egymást. Bár a könyvet a dél-koreai fiatalságnak írta, bárki értelmezheti magára, mert alapvető értékeket és munkaszemléletet írt le.
Az 1987-ben írt jövőbeli jóslatai mára már valósággá váltak. Dél-Korea fejlődő országból fejlett ország lett, jelenleg a 10. legfejlettebb és leggazdagabb ország a világon. Míg 1960-ban 50$ volt az egy főre jutó nemzeti jövedelem, 1987-ben már 5000$. Kim Woo-Choong könyvében sokszor hangsúlyozza, hogy bár kívülállónak csodának tűnhet, valójában egy teljes generáció 22 év alatt 44 évet dolgozott harmadannyi pénzért, s így sikerült elérni, hogy Dél-Korea az élvonalba kerüljön.
Cégvezetőként olyan értékeket hangsúlyoz, hogy a megkeresett pénzt nem magára és családjára költi, hanem okosan befekteti, a döntéseiért mindig felelősséget vállal, nem szégyen mástól tanulni, üzletet mindig úgy köt, hogy a másik is nyertesnek érezze magát, a munkahelyei megbeszéléseket munkaidő előtt (9 óra) és után tart csak (21 óra), illetve hisz a kreatív kisebbség erejében, akik képesek elhozni a változást.
Pozitív:
Kitűnő motiváló könyv, amiben elvárás a munkának élés, hiszen akkor valójában a hobbijának él az ember. Arra biztat, hogy mindig a legjobbak legyünk, s ha már azok vagyunk, akkor is fejlődjünk tovább.
Negatív:
Néhány helyen lemaradt a mondat befejezése. Utolsó oldalak duplán kerültek a könyvbe. Néha ismétel, mint egy pszichológus. Némelyik tanácsa elég könnyen kiégéshez vezethet a jelenkorban.
Ajánlás:
Akiknek motivációra van szükségük, s tudják, hogy a befektet energia lehet, hogy csak gyermekeinknek térül meg. Illetve, akik szeretnék jobb vezetőkké válni.
Szerintem: 4.0/5.0
Címkék:
Dél-Korea, menedzser, cégvezetés, Daewoo, életbölcsességek, pénz, 1987
Írta: kacs