Khai Diepnek nincsenek érzései. Persze bosszantja, ha valaki odébb teszi a holmiját, és elégedett, ha a könyvelés az utolsó fillérig stimmel, de elsöprő, fontos érzelmeket nem mutat. Nem gyászol, és nem szeret. Azt hiszi magáról, hogy sérült, de a családja ezt másként látja. Ők jól tudják, hogy a férfi az autizmusa miatt egyszerűen csak máshogyan viszonyul az érzésekhez. Mivel nagyon kerüli a párkapcsolatokat, édesanyja a kezébe veszi az irányítást, és Vietnamba megy, hogy tökéletes feleséget találjon neki.
Esme Tran Ho Si Minh-városban lakik. Mivel félvér, mindig úgy érzi, sehová sem tartozik igazán. Amikor lehetősége nyílik Amerikába utazni, hogy egy férjjelölttel találkozzon, nem tud nemet mondani, mert úgy gondolja, a családjának ezzel segítene a legtöbbet. De Khait nem sikerül a tervek szerint elcsábítania. Amit Esme a szerelemről tud, az mind igaz is... de csak saját magára vonatkozóan. Teljesen belebolondul a férfiba, aki meg van róla győződve, hogy sosem fogja tudni viszonozni az érzéseit.
Esme hamarosan kénytelen lesz elhagyni az Egyesült Államokat, de Khai végül rádöbben, hogy mindvégig tévedésben volt... és hogy a szerelemnek sokféle arca lehet.
Helen Hoang, a szívmelengető és üde A szerelem egyenlete című regénye után, melyet saját Asperger-szindrómája ihletett, ezúttal egy beilleszkedési nehézségekkel küzdő férfit kísér végig a pártalálás és a szerelem rögös útján.
Ajánló
Az Álomgyár Kiadónál jelent meg a 334 oldalas regény, a 28 fejezeten kívül tartalmaz egy előszót, epilógust, egy köszönetnyilvánítást és egy rövid életrajzot az írónőről a puhatáblás kötésben megjelent könyv. Helen Hoang anyja vietnámi bevándorló, aki Minnesotában nevelte fel. Gyermekkorában szociális fóbiával küzdött, ami a romantikus regények világába felé terelte az érdeklődését, ennek ellenére gazdasági diplomát szerzett és pénzügyi területen kezdett el dolgozni. 2016-ban Asperger-szindrómát diagnosztizáltak nála. 2018-ban jelentette meg első regényét: A szerelem egyenlete címmel, ami egy Asperger-szindrómás nőről szól. Több mint százezer példányban kelt, s rengeteg elismerő kritikát szerzet.
Második regénye a Menyasszony rendelése (angol címe: A menyasszony teszt) az első regényéhez hasonlóan egy Asperger-szindrómás férfi és egy nő története. A történet hollywoodi filmszerűen építkezik, megismerünk egy szerencsétlen sorsú, szegény, elvált egy gyermekes édesanyát, aki a gyermekéért küzd. A véletlen folytán találkozik egy gazdag nővel, aki egy visszautasítatlan lehetőséget ajánl neki, hogy házasodjon össze a fiával, amit a főszereplőnő visszautasít, de aztán mégis igent mond.
A férfi, akit el kellene csábítani Khai, aki egy jól menő cégnél dolgozik, saját háza és autója van, egyedül él, de egyáltalán nem ért a nőkhöz. Esme nem árulja el, hogy Vietnámban van egy gyermeke, majd könyvelőnek hazudja magát, s bár próbálgatja magát azzal nyugtatni, hogy mindent a gyermekéért tesz, valójában annyira megtetszik neki Amerika, hogy Khaival vagy nélküle, de szeretne ott maradni.
Pozitív:
A történetet Khai és Esme szemszögéből is nyomon követjük, amit az írónő, mint külső szemlélőként néha kiegészít. Nem A szerelem egyenlete folytatása, ez egy teljesen különálló történet, csak az írója egyezik meg. Második részként jegyezve csak ügyes és sikeres marketingfogás.
Negatív:
Nyomokban romantikus részeket tartalmaz, de valójában erotikus regény, hiába a rózsaszín álcaborító. Rengeteg felesleges káromkodás. A könyv ajánlója olyan, mint egy átlagos Netflix filmajánló; minden jó rész benne van, amit meg is kapunk, a könyv/film után mégis olyan érzésünk van, hogy minden más, ami a benne volt az sokkal gyengébb volt, mint amire az ajánló után számítottunk.
Ajánlás:
Akik szeretnének egy könnyed és modern amerikai-vietnámi erotikus regényt olvasni.
Szerintem: 3.0/5.0
Címkék:
Vietnám, autizmus, Asperger-szindróma, erotikus
Írta: kacs