2024. augusztus 10-én szombaton került Budapesten az Eastwin Gasztronómiai Udvarban a Csihszi-fesztivál (Qixi), amit a szerelmesek napja Kínában, a "kínai Valentin-nap", a "Két Hetes Éjszakája" vagy a Szarkaünnep. A legenda szerint Zhinü, a szövőlány, és Niulang, a tehénpásztor, egymásba szerettek, de szerelmüket az Ég Császára nem nézte jó szemmel. Zhinü a Mennyekben élt halhatatlanként és az volt a feladata, hogy színes felhőket szőjön az égre, de egy idő után viszont ezt megunta és a halandók világába merészkedett. Itt megismerkedett a Niulanggal, szerelembe estek összeházasodtak és két gyermekük született. A szövőlány anyja azonban visszaparancsolta Zhinüt a Mennyekbe. A férje nem találta meg, de az egyik ökre segítségére sietett. Ha az ökör bőrébe búj, akkor be tudna osonni a Mennyekbe. A lány anyja azonban átlátott a terven és létrehozott egy folyót, ami a Tejút lett, így választva el egymástól a szerelmeseket. Azonban minden évben egyszer a hetedik holdhónap hetedik napján a világ minden tájáról összegyűlnek a szarkák és hidat létesítenek, hogy mégis tudjanak találkozni. Ha aznap esik az eső, akkor a híd nem tudott megépülni és a két szerelmespár könnyei áztatják a földi világot.
A jelenkorban az esemény a szerelmesek ünnepe Kínában, ahol különféle játékokkal ünneplik az eseményt. Budapestre idén az Eastwin Gasztronómiai Udvar hozott ízelítőt. A nagy meleg miatt a rendezvény este hétkor kezdődött. A műsorvezető Jia Tao és Lulu volt, akik kínaiul, magyarul és angolul is tolmácsolták az eseményt. A műsor kínai fiatal lányokból álló hanfuban előadott tánccal kezdődött, majd következett a megnyitó. Az első fellépő Jia Tao és lánya volt, aki gitáron kísérte, majd Jia Tao énekelt. Utána Beier Liu elénekelte, míg partnere eltáncolta A szövőlány és a csordásfiú történetét, majd arról meséltek hogyan töltik az életüket.
Következett az első páros játék, ahol a résztvevők egy kicsit meséltek a kapcsolatukról, hogy mióta vannak együtt. Ezután felváltva folytatódott a rendezvény előadásokkal és játékokkal. A következő előadó Han Sonygan Anna volt, aki Pi-Pán játszott. Őt követte Dr. Tóth Mónika táncosnő, aki koreai, kínai és örmény táncokat is, ez alkalommal Éjfekete tinta címmel adott elő egy kínai táncot.
A második játékban legerősebb férfit keresték meg a vállalkozó kedvűek közül. A pároknak egy újságpapírra kellett állniuk, majd minden egyes körben félbehajtották az újságot, így egyre kisebb területen kellett állniuk, így előbb vagy utóbb a szerelmük lába elhagyta a talajt. A harmadik játékban a párok divatbemutatót tartottak. A következő előadó ismét Han Sonygan Anna volt, aki ezúttal ku-csengen játszott el két kínai dalt.
A negyedik játékban szerelmet vallottak a párok egymásnak, s az érzéseit a legszebben kifejező pár 30 000 forint értékű ajándékkártyát nyert Wang mester éttermébe, amit személyesen Wang mester adott át a rendezvény főszervezőjével. Egy ku-cseng játék zárta a páros játékokat.
Végül, akik egyedül érkeztek az eseményre, nekik is lehetőségük volt párt találni a színpadon. A színpadon egymással szembe álltak a fiú és a lányok, majd egyesével bemutatkoztak a fiúk. Ezek alapján döntöttetek a lányok, majd ők is bemutatkoztak és megmutatták a közönségnek, hogy kit választottak. Az újdonsült párok kaptak egy karkötőt és a profi fotós közös képet is készített róluk, majd a színpadról lejöve a különböző kínai fogásokkal megrakott asztaloknál folytathatták az ismerkedést.
A műsor zárásaként és egy kínai férfi énekelt és Han Songyan Annak ku-csengen játszott a vendégeknek, hogy mindenki tovább élvezhesse a közös vacsorát.